ACSM Fitness Trends 2022

Фітнес тренди 2022: щорічне опитування від ACSM Health & Fitness Journalнфографіка)

Довгоочікуване опитування серед клієнтів, тренерів, власників фітнес-клубів, дієтологів, медиків, фізіотерапевтів, реабілітологів та інших фахівців, які працюють у сфері фітнесу та здоров'я, від журналу ACSM Health & Fitness кожен рік допомогає нам зрозуміти, що чекає на нас у майбутньому і відповідно спланувати і скорегувати свої дії та рішення.

Топ 10 фітнес тренди 2022

  1. Wearable технології (носимі технології)

Технології для носіння включають фітнес-трекери, розумні годинники, монітори серцевого ритму та GPS-пристрої. Технологія носіння оцінюється в 100 мільярдів доларів. Найактуальніші інновації включають спостереження артеріального тиску, насичення киснем та електрокардіограму.

  1. Домашні зали та тренажери

Домашні зали та домашні тренування залишатимуться популярною альтернативою відвідуванню спортзалу через глобальну пандемію COVID-19. Люди продовжуватимуть ізолюватися, залишаючись вдома та користуючись перевагами великого обладнання, доступного зараз, а також ефективних онлайн-занять. Домашні тренажерні зали можуть використовувати мінімальне обладнання або дорогі бігові доріжки та велосипеди. Це перший рік, коли Home Exercise Gyms з’являється як фітнес-тренд.

  1. Аутдор активність

Можливо, через пандемію COVID-19 більш популярними стали тренування на свіжому повітрі. Наприклад, ходьба, прогулянки невеликими групами або організовані пішохідні заняття. Це можуть бути короткі заходи, одноденні заходи або заплановані тижневі піші екскурсії. Учасники можуть зустрітися в місцевому парку, пішохідній зоні або на велосипедній доріжці, як правило, з призначеним лідером.

  1. Силові тренування з вільними вагами

Попередні опитування включали категорію, описану як «силові тренування». Вирішено, що це надто широка категорія, силові тренування були відкинуті на користь більш специфічних тренінгів з вільною вагою: штангами, гирями, гантелями та медболом...

  1. Тренування для схуднення

Можливо, через карантин, запроваджений пандемією COVID-19 і пов’язане з цим уявне (або реальне) збільшення ваги, вправи для схуднення повернулися в 2022 році. Більшість дієтичних програм рекомендують включати певну програму вправ у щоденну рутину обмеження калорій, додаючи до рівняння витрати калорій на фізичну активність. У 2021 році тренд був на 16 місці.

  1. Персональні тренування

Персональні тренування входять у ТОП-10 тенденцій з моменту першого опублікованого звіту про тенденції в 2006 році. Персональні тренування включають тестування фізичної форми та встановлення цілей, коли тренер працює один на один із клієнтом, щоб призначити тренування, адаптовані до потреб і цілей клієнта. Персональні тренування можуть проходити в оздоровчих клубах, вдома, у фітнес-центрах на робочих місцях або онлайн.

  1. Високо-інтенсивний інтервальний тренінг (HIIT)

Програми високоінтенсивних інтервальних тренувань, як правило, передбачають короткі серії високоінтенсивних вправ з подальшим коротким періодом відпочинку або активним відновленням.

  1. Тренування з вагою власного тіла

Програми тренувань з вагою тіла пов’язані з використанням ваги тіла як методу тренування за допомогою комбінації змінного опору та нейромоторних рухів у кількох площинах. Оскільки тренування з вагою тіла майже не потребують обладнання, це недорогий і функціональний спосіб ефективних вправ.

  1. Онлайн заняття і онлайн заняття на вимогу

Однією з великих змін в індустрії оздоровчого фітнесу в результаті пандемії COVID-19 стало тимчасове закриття клубів у всьому світі, що примусило до інноваційного проведення занять.

Віртуальне онлайн-навчання вперше було представлено в щорічному опитуванні за 2019 рік і дебютувало на позиції №3, а потім опустилося до №26 у 2020 році, коли «віртуальне» було вилучено з назви на користь більш конкретного онлайн-навчання. У 2021 році онлайн-навчання було трендом №1. Для опитування 2022 року онлайн-навчання було переосмислено більш конкретно як онлайн-заняття та заняття вправами на вимогу.

  1. Оздоровчий/велнес коучинг

Ця тенденція інтегрує науку про поведінку в програми зміцнення здоров’я та способу життя. Коучинг щодо здоров’я використовує індивідуальний підхід (іноді з невеликою групою), коли тренер надає підтримку, постановку цілей, настанови та заохочення. Велнес-тренер зосереджується на цінностях, потребах, баченні та короткострокових і довгострокових цілях клієнта, використовуючи стратегії втручання щодо зміни поведінки.