Чи важко змінити професію на фітнес тренера

Робота фітнес тренером: чи важко змінити професію?

Професія фітнес тренер – чудовий вибір. Ця робота приваблює любителів фітнесу та здорового способу життя, спортсменів і просто людей з активною життєвою позицією, які хочуть змінювати навколишній світ на найкраще та робити інших щасливими.  

На сьогоднішній день багато людей приймає рішення стати фітнес тренером не зважаючи на досвід та освіту в інших сферах. Причому серед працюючих насьогодні фітнес професіоналів таких (маємо на увазі тих, хто прийшов з інших професій) більшість.

Можливо, ця стаття когось заспокоїть (бо він буде знати, що неодинокий), а комусь допоможе знайти необхідну інформацію. 

Чи важко змінити професію і увійти в фітнес? 

З власного досвіду – важко. Особливо прийняти рішення. Але кардинально змінити професію та перейти працювати в іншу індустрію  - цілком реально. Все залежить від бажання та працездатності. 

По-перше, переконайтеся, що ця професія – ваша. 

Іноді молоді тренери розчаровуються в першій рік роботи. Чому? Бо є певні ілюзії – з точки зору клієнта здається, що працювати фітнес тренером просто – рухайся під музику, легко та з задоволенням. А насправді виявляється, щоб складалося таке враження, фітнес тренеру потрібно довго навчатися, вдосконалювати навички, працювати с презентацією, аналізувати та змінюватися, вчитися знаходити спільну мову з клієнтами, витрачати багато сил та часу на підбір вправ та побудову програми, методику і т.д. 

В результаті тренер-початківець після довгого складного навчання  втрачає «рожеві окуляри» та впадає в розпач від невідповідності очікувань від професії та реального життя.

Тому перед тим як перегорнути нову сторінку своєї професійної діяльності, дізнайтеся більше про роботу в сфері фітнесу, поспілкуйтеся в працюючими фітнес тренерами, пройдіть пару тренерських семінарів, спробуйте себе в ролі фітнес тренера для подруги, наприклад. Подумайте, чи підійде взагалі вам така професія і такий спосіб життя.

По-друге, навчайтеся послідовно та якісно

Віднесіться відповідально до свого самого першого навчання. Базовий курс фітнес тренера, на якому формуються базові навички – найважливіший та найскладніший. Результат вашого навчання -  добре засвоєні на практиці тренерські базові навички (32-дольна система роботи з музикою, голосові на візуальні команди, засоби тренування, методика, складання програм… ) та вміння провести аеробне тренування.

По-третє, починайте повільно

Не спалюйте мости в той же день та не починайте будувати нову кар’єру занадто швидко – дайте собі достатньо часу на навчання та адаптацію. 

Наші викладачі- методисти не рекомендують тренерові-початківцю на старті проводити більше ніж 8-12 групових занять (в залежності від напрямків). Велика кількість тренувань буде виснажливою для молодого спеціаліста, і ви просто не встигнете до них готуватись!

Найкомфортніший старт  - хобі робота. Спробуйте себе на частковій зайнятості для початку.

Пошукайте в нашому Розкладі семінарів безкоштовні зустрічі для фітнес тренерів - початківців, де ми розповідаємо про компетенції, навчання, особливості роботи в фітнес індустрії. 

Вибирайте роботу з розумом. Пам’ятайте, що на співбесіді та тестових уроках або кастингах не тільки фітнес менеджер вибирає фітнес-тренера, а і фітнес тренер вибирає фітнес клуб, в якому буде працювати – оцінює роботу клуба, фітнес менеджера (так-так! Ми серйозно! Тільки нікому про це не кажіть!), кількість клієнтів, матеріально технічні умови роботи та інше. 

Працевлаштування – важливий крок, тому краще мати максимум вихідної інформації на старті. 

В рамках роботи школи фітнес-інструктора ми постійно проводимо семінари для досвідчених фітнес тренерів та для початківців і постійно отримуємо від них безліч питань стосовно переходу в нову професію. Людей, які вирішили зміни професію на фітнес безліч. 

На найпопулярніші з питань відповідаємо:

Чи є вікові обмеження в професії? Чи можу я в свої 35/45/60.. прийти до вас на семінар і стати фітнес тренером?

Ми вважаємо, що ніколи не пізно йти за своєю мрією. Тим більше, професія фітнес тренера – прекрасна можливість допомагати людям та реалізувати себе у будь-якому віці. Часто в описі вакансій від працедавців на сайтах пошуку роботи ви будете зустрічати вікові обмеження, але не надавайте їм занадто сильної ваги, бо часто опис вакансії фітнес менеджери формують за шаблоном, не задумуючись про такі речі. Дорослий професіонал своєї справи завжди буде при роботі. Тим більше, вік та досвід надає тренерові авторитету.

В фітнесі багато напрямків для людей різного віку та фізичної підготовленості – завжди можна знайти щось своє. В програмах mind body (Розумне тіло) працює багато спеціалістів в віці 50+ та старше і це чудово! 

Як вибрати напрямок або спеціалізацію в фітнесі?

Орієнтуйтеся на свої уподобання. Відвідуйте різні фітнес програми – робіть вибір.

В навчанні почніть з базових семінарів (база для всіх фітнес напрямків однакова), а після базового навчання вже стає зрозумілим, до чого є хист і що пасує вам більше – силові та функціональні напрямки або степ-аеробіка, наприклад. 

Часто під кінець базового курсу методисти дають рекомендації і на їх основі ви приймаєте рішення про подальший розвиток. 

Хто такий інструктор групових програм?

Інструктор фітнес-клубу, який проводить групові тренування у рамках розкладу групових занять.

Як правило, коли говорять Інструктор групових занять (тренер групових програм), мають на увазі тренера, який володіє одним або декількома напрямками групових занять (наприклад, базова аеробіка, степ, силові напрямки або функціональний тренінг, стретчінг, пілатес, тощо). Часто фітнес-клуби надають переваги універсальним фітнес-тренерам для забезпечення роботи розкладу групових занять (універсальний фітнес-тренер - той, який володіє декількома основними напрямками ).

Подивіться корисний матеріал в нашій статті З чого починати фітнес тренеру -початківцю?

Яка зарплата у інструктора групових програм?

Заробітна плата інструктора групових тренувань найчастіше складається з оплати годин за проведені заняття в рамках розкладу фітнес клубу. Залежно від того, працюватимете в клубі або в невеликій студії, за заняття ви отримуватимете або ставку (в середньому 120-200 грн), або відсоток від кількості оплат (тобто ваш заробіток може залежати від кількості людей на занятті)

Почитайте нашу статтю про заробітну плату

Як відбувається відбір та співбесіда у фітнес клубі?

Зазвичай відбір фітнес персоналу в клуб проходить в кілька етапів: Конкурс резюме, Співбесіда, Кастинг або тестове заняття (де відбувається оцінка практичних умінь і навичок). Критеріями оцінки навичок під час відбору можемо поділитись (плануємо написати про це статтю). Також можемо допомогти з підготовкою до відбору. Подзвоніть або напишіть нам)

Ми в Школі фітнес інструктора отримуємо від учнів не тільки питання, а і відгуки. Ми щасливі, що багато наших учнів змінюють професію і починають працювати і сфері фітнесу. Не бійтеся, навчайтеся, працюйте! Хай вам щастить!