Технології для носіння - лідер списку фітнес трендів 

Технології для носіння - беззаперечний лідер списку фітнес трендів останніх років

Напередодні виходу нового обзору фітнес трендів від ACSM Worldwide Survey of Fitness Trends 2024 поговоримо про беззаперечного лідеру списку фітнес трендів останніх років - Wearable technology (Технології для носіння).

Говорячи про Носимі технології маємо на увазі всі електронні пристрої, які можна носити на тілі для моніторингу та відстеження різних аспектів фізичної активності та здоров’я. Це фітнес-трекери, смарт-годинники, монітори серцевого ритму, розумний одяг та пристрої відстеження GPS. Фітнес гаджети для носіння допомагають людям залишатися активними і покращувати свій рівень фізичного стану, ефективно досягати цілей щодо підтримання здоров’я.

Позиція Wearable technology в щорічному опитуванні ACSM Health & Fitness Journal

Кілька років поспіль в щорічному всесвітньому опитуванні про фітнес тренди від американського коледжу спортивної медицини (Worldwide Survey of Fitness Trends, ACSM Health & Fitness Journal) перші місця займає тренд Носимі технології (Wearable technology). 

Ми в школі фітнес-інструктора вже давно слідкуємо за дослідженнями АКСМ. Декілька років тому, коли цей тренд з’явився в десятці, якщо чесно, ми не сприймали його серйозно і не надавали великого значення переносним технологіям в наших обзорах. Навіщо звертати увагу на гаджети, якщо в топі є тренди про найпопулярніші фітнес програми або ті тенденції, які перекликаються з нашими уподобаннями в сучасному фітнесі?!

Але вже давно зрозуміло , що технології для носіння  - це не епізод швидкоплинної моди, а стійка цікава тенденція, яка впливає на розвиток фітнесу, змінюючи саму індустрію фітнесу і наші щоденні фітнес звички.

Коли тренд Wearable technology з’явився в топі списку Фітнес трендів?

Технології для носіння стали трендом №1 після того, як вони вперше були представлені в опитуванні в 2016 році. В списку фітнес трендів 2018 року вони посіли третє місце, а в 2021 році друге.

В 2017, 2019, 2020, 2022, 2023 роках Технології для носіння впевнено займали перше місце.

Який ще тренд так довго тримався на першому місці в історії опитування? 

Такий успіх в умовах дефіциту спеціалістів з фітнесу демонстрував тільки один тренд: з 2008 по 2013 рік  перше місце стабільно займав тренд про Навчання та підготовку фітнес професіоналів. Але потім поступово віддав першість HIIT (High-Intensity Interval Training) - ВІІТ українською (Високо Інтенсивний Інтервальний Тренінг).

Які типи фітнес гаджетів сьогодні найпопулярніші?

Фітнес-трекери

Фітнес-трекери колись були простими лічильниками кроків. Ця базова функція корисна і для сучасного споживача. Особливо цікава буде тим, хто має сидячий спосіб життя, для підрахунку та контролю кроків протягом дня - для розуміння проблеми гіподинамії. Усвідомлення своєї низької добової активності є важливим етапом на шляху до оздоровлення. 

Але сьогодні фітнес трекери вже не тільки рахують кількість кроків та пройдену відстань. Вони вимірюють спожиті калорії, серцевий ритм, відстежують якість сну та інші показники нашої активності. 

Сенсори і датчики

Виносимо сенсори і кардіодатчики в окрему категорію, бо без них в роботі нам, тренерам групових фітнес класів не обійтися. Тут треба зазначити , що є 2 найпопулярніших серед фітнес тренерів та клієнтів типів датчиків:

Смарт-годинники

Смарт-годинники окрім функцій фітнес-трекера, пропонують додаткові функції – отримання повідомлень, GPS-навігацію, інтегрований контроль за здоров'ям, можливість запускати сторонні програми.

Спортивний одяг

Спортивний одяг з вбудованими сенсорами може вимірювати такі параметри як м'язова активність, температура тіла та інші біометричні дані.

Смарт-взуття

Смарт-взуття може відстежувати кількість кроків, визначати ступінь зносу взуття та навіть виконувати аналіз деяких параметрів ходи.

Серед цікавих інновацій є розробки навушників, смарт окулярів та дисплеїв для окулярів, татуювання та  наліпки на тіло зі спеціальними датчиками, розумні велосипедні шоломи, аксесуари типу гумок, заколок та пов'язок для волосся, типу кілець, браслетів, намиста і безліч нових видів розумного одягу виробленого зі спеціальних високотехнологічних тканин.

Дуже сподобався нам анонс пристрою BeatBox від Puma для бігунів, які хочуть покращити спортивні результати (він не зовсім wearable, але дууже класний):

Фітнес гаджети забезпечують зворотний зв’язок у режимі реального часу, дозволяючи користувачам відстежувати свій прогрес, ставити цілі та приймати обґрунтовані рішення щодо своїх фітнес-програм. Вони стають все більш популярними завдяки своїй зручності та здатності легко інтегруватися в повсякденне життя.

Інтернет речей (IoT)

Технології носіння в фітнесі – актуальна тенденція яка безпосередньо пов’язана з популярною концепцією «інтернету речей».

Концепція Інтернету речей (англ. internet of things, IoT) – це  ідея пов'язаності та взаємодії фізичних об'єктів або пристроїв через Інтернет. У сутності, це означає, що різні предмети, які оточують нас в повсякденному житті, як то фітнес гаджети, можуть бути обладнані сенсорами та здатністю обмінюватися даними через мережу.

За допомогою IoT переносні технології можуть автоматично збирати та обробляти дані, а також взаємодіяти між собою для поліпшення ефективності, зручності та функціональності.

Концепція «інтернету речей», що виникла недавно надзвичайно актуальна і цікава, особливо в сфері фітнесу та здоров’я. Але існує низка проблем, які гальмують її розвиток. Наприклад, проблема з зарядкою електроніки. Одним із найпопулярніших і футуристичних рішень у майбутньому, можливо, стане використання тепла людського тіла або інша несподівана інноваційна ідея.

За оцінками експертів що розмір ринку переносних технологій зросте з 186,48 млрд доларів США у 2023 році до 419,44 млрд доларів США до 2028 року при середньорічному темпі зростання 17,60%.

За результатами досліджень компанії Huawei, користувачі портативних пристроїв або програм для контролю тренувань схильні збільшувати фізичну активність порівняно з тими, хто їх не використовує. 

Яке майбутнє у переносних технологій? Очевидно, штучний інтелект

Це вже не викликає сумнівів. Впровадження штучного інтелекту у фітнес-коучинг являє собою майбутнє гаджетів для фітнесу та здоров'я. За допомогою ШІ для аналізу даних, отриманих від датчиків на переносних пристроях, смарт-годинники, одяг та розумні аксесуари зможуть надавати користувачам більше персоналізованих та корисних рекомендацій. Наприклад, щодо схуднення,  біомеханіки виконання вправ або відновлення після тренувань.

Тому чекаємо цікавих інновацій в сфері фітнес технологій та продовжуємо ефективно тренуватись!

Є питання? Пишіть на fitnesservice.edu@gmail.com