Сидяча поведінка

Гіподинамія – це стан, коли рівень фізичної активності людини знижений до мінімуму, що може призвести до різних захворювань. Вона пов'язана з недостатньою фізичною активністю, коли людина проводить більшу частину часу у спокої чи стані пасивного відпочинку.

Сидяча поведінка - це окремий випадок гіподинамії, який пов'язаний з тривалим перебуванням у положенні сидіння. 

Люди, які працюють в офісі або проводять багато часу за комп'ютером, можуть страждати від сидячого способу життя, який може призвести до низки проблем зі здоров'ям, таких як ожиріння, серцево-судинні захворювання, проблеми із травленням, болі в спині та шиї, зниження м'язової маси і т.д.

Дослідження

Сидяча поведінка стала об'єктом багатьох досліджень в останні роки, і вони показують зв'язок між довгим сидінням та різними здоровими проблемами.

Деякі дослідження виявили, що поведінка, що сидить, пов'язана з підвищеним ризиком розвитку ожиріння, серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу, депресії, хвороб печінки, зниженням когнітивних функцій і навіть смертності. Наприклад, дослідження, проведене в 2015 році в журналі Annals of Internal Medicine, показало, що поведінка, що сидить, пов'язана зі значно підвищеним ризиком смерті незалежно від того, скільки ви займаєтеся фізичними вправами.

Також було проведено дослідження, які показали, що часті перерви у сидінні можуть знизити негативні наслідки сидячої поведінки. Наприклад, дослідження, проведене в 2017 році в Journal of Science and Medicine in Sport, показало, що короткі перерви на фізичні вправи протягом 8 годин сидіння можуть знизити ризик розвитку ожиріння та цукрового діабету.

Загалом дослідження показують, що сидяча поведінка може мати серйозні наслідки для здоров'я. Тому важливо боротися з ним, включаючи у свій спосіб життя більше фізичної активності:

Боротися з сидячою поведінкою можна різними способами, але найголовніше - це вчасно усвідомлювати проблему і постаратися змінити свій спосіб життя на краще.