Недавнє дослідження 2022 року показало, як низькі частоти впливають на рівень активності людей, які рухаються.
Для цього вчені в спеціально обладнаному приміщенні провели не просто експеримент, а дослідження впродовж справжнього живого концерту електронної музики. В лабораторії LIVELab протягом 45 хвилин відбувався виступ електронного музичного дуету Orphx. До початку шоу програми та після відвідувачів попросили заповнити анкети. Також на них вдягли спеціальні пов’язки з датчиками контролю руху.
Під час концерту людей, які танцювали, знімали за допомогою 3D-зйомки.
Дослідники спостерігали за рухами натовпу, змінюючи рівень басів через динаміки. Іноді частота була настільки низька, що вухом почути було неможливо, але вона все одно сильно впливала на рівень активності.
Один з авторів дослідження, нейробіолог з McMaster LIVELab та барабанщик, Деніел Кемерон, який давно займається ритмічними аспектами музики та впливом музики на мозок людини, відмітив надзвичайний вплив низькочастотних звуків на рух людей.
Відчуття вібрації через дотик і взаємодія між внутрішнім вухом і мозком тісно пов’язані з руховою системою людини. Вплив на вестибулярну чутливість посилює відчуття рухів.
Результати досліджень можуть бути використані інструкторами групових в підборі музичного супроводження при плануванні та програмуванні групових фітнес занять, в яких музика займає провідну роль.
Джерело:
Daniel J. Cameron, Dobromir Dotov, Erica Flaten, Daniel Bosnyak, Michael J. Hove, Laurel J. Trainor. Undetectable very-low frequency sound increases dancing at a live concert. Current Biology, 2022