Низькі частоти та фізична активність

Вплив низьких частот музики на фізичну активність

Ти тренер групових програм і хочеш підвищити ефективність своїх занять? Вмикай баси! 

Недавнє дослідження 2022 року показало, як низькі частоти впливають на рівень активності людей, які рухаються.

Для цього вчені в спеціально обладнаному приміщенні провели не просто експеримент, а дослідження впродовж справжнього живого концерту електронної музики. В лабораторії LIVELab протягом 45 хвилин відбувався виступ електронного музичного дуету Orphx. До початку шоу програми та після відвідувачів попросили заповнити анкети. Також на них вдягли спеціальні пов’язки з датчиками контролю руху.

Під час концерту людей, які танцювали, знімали за допомогою 3D-зйомки.

Дослідники спостерігали за рухами натовпу, змінюючи рівень басів через динаміки. Іноді частота була настільки низька, що вухом почути було неможливо, але вона все одно сильно впливала на рівень активності.

Результати дослідження показали, що люди танцювали на 11,8 відсотків більше, коли був присутній дуже низький бас.

Один з авторів дослідження, нейробіолог з McMaster LIVELab та барабанщик, Деніел Кемерон, який давно займається ритмічними аспектами музики та впливом музики на мозок людини, відмітив надзвичайний вплив низькочастотних звуків на рух людей.

Відчуття вібрації через дотик і взаємодія між внутрішнім вухом і мозком тісно пов’язані з руховою системою людини. Вплив на вестибулярну чутливість посилює відчуття рухів.

Результати досліджень можуть бути використані інструкторами групових в підборі музичного супроводження при плануванні та програмуванні групових фітнес занять, в яких музика займає провідну роль.

Джерело:

Daniel J. Cameron, Dobromir Dotov, Erica Flaten, Daniel Bosnyak, Michael J. Hove, Laurel J. Trainor. Undetectable very-low frequency sound increases dancing at a live concert. Current Biology, 2022