Принципи фітнес тренування

Принципи тренування є основою теорії фітнес тренування і фітнес тренерам їх можна сприймати як загальні рекомендації для використання в професійній діяльності. 

В джерелах автори вказують різну кількість, а іноді ї вкладають різні тлумачення. Тому інформація може різнитися. Наведемо один з прикладів:

Принципи тренування:

Принцип індивідуальності: враховуйте індивідуальні особливості кожного клієнта, такі як вік, стать, рівень фізичної підготовки, наявність травм та захворювань тощо.

Принцип перевантаження: тренування повинні бути певним навантаженням на організм, яке перевищує його звичайне навантаження, що дозволяє досягти поліпшення фізичної форми.

Принцип специфічності: тренування повинні бути націлені на досягнення конкретних цілей клієнта, наприклад збільшення м'язової маси, зниження ваги, підвищення кардіо-витривалості і т.д.

Принцип періодизації (іноді виділяють принцип циклічності): тренувальна програма має бути структурована та розбита на періоди з різними цілями та інтенсивністю тренувань.

Принцип прогресії та суперкомпенсації: потрібно поступово збільшувати навантаження, щоб тіло мало можливість пристосовуватися та розвиватися, відновлюватися та отримувати вищі показники порівняно з вихідним рівнем

Принцип зворотності: адаптаційні зміни в організмі, що виникають під впливом фізичної роботи, не є постійними. Після припинення занять спортом або за тривалої перерви у тренуваннях, а також при зниженні обсягу тренувальних навантажень адаптаційні зрушення поступово зменшуються. Те, що не використовуєш - втрачаєш.

Принцип варіативності: тренувальна програма повинна містити різні вправи та методи, щоб уникнути звикання до навантаження.

Принцип безпеки: усі вправи повинні бути виконані безпечно, щоб уникнути травм та інших ушкоджень.