Безперервне дихання: вдих - видих

Дихання - цілком природній процес, який, на відміну від їжі та пиття, повинен відбуватися безперервно. Усі клітини нашого тіла потребують кисень з повітря, щоб виділяти енергію, яка підтримує життя.

Ефективне надходження повітря в легені, а також його видалення відбувається декілька разів в хвилину!

  • Вдих - перший крок в постачанні клітин киснем

  • А другий крок - дуже швидка та безперервна доставка кисня в самі клітини - за це відповідає судинна система. Саме вона збирає непотрібний клітинам вуглекислий газ та повертає його в атмосферу

Більшість організмів на нашій планеты використовують кисень та виділяють вуглекислий газ. Запаси кисню в атмосферы поповнюють рослини за допомогою фотосинтезу. Фотосинтез, як і будь-який інший метаболічний процес залишає відходи. На щастя, відходами фотосинтезу є кисень.

Щоб отримати достатню кількість молекул кисню і доставити їх туди, де вони потрібні, існує 2 окремі взаємозалежні системи.

  • Система дихання

  • Серцево судинна система

Система дихання

Відповідає за потрапляння кисню в легені та виводить назовні вуглекислий газ.

Систему органів дихання людини становлять легені і повітроносні шляхи (носова порожнина, носоглотка, гортань, трахея, бронхи).

Серцево судинна система

Поставляє кисень з легень в УСІ клітини тіла та забирає з них відходи.

В серцево-судинній системі, вирізняють центральний орган — серце, трубки що відводять кров від нього — артерії, трубки якими кров іде до серця — вени, і проміжну між ними частину — мікроциркуляторне русло (куди входять артеріоли, капіляри, венули).

Глибоке дихання

У грудях над серцем трахея розподіляється на лівий та правий бронхи. Бронхи- це розгалужені трубки, які проводять повітря в легенях.

Під легенями та серцем знаходиться діафрагма. Діафрагма - плоский куполоподібний м'яз, ща відокремлює груди від черевної порожнини.

Легені ніколи самостійно не розширюються та не стискаються, вони слідують за грудною клітиною, яка розширюється за рахунок діафрагми та міжреберних м'язів.

Діафрагма розпрямляється та тягне легені вниз, а міжреберні м'язи розширюють реберну клітину. Простір в легенях збільшується, тиск повітря в легенях стає нижчим, ніж в навколишньому середовищі, і повітря через ніс потрапляє в легені. Воно несе з собою свіжі запаси кисню.