Гіподинамія

Що таке гіподинамія?

Гіподинамія (знижена рухливість, від греч.ὑπό — «під» і δύνᾰμις — «сила») – це стан людського організму, що характеризується порушенням фізіологічних функцій різних систем органів (насамперед опорно-рухової системи) та зниженням працездатності через обмеження рухової активності протягом тривалого часу. Відсутність необхідного рівня рухової активності веде до погіршення здоров'я людини та сприяє розвитку синдрому гіподинамії.

Здатність "запасатися калоріями" колись у давні часи принесла людству багато користі. 

Стратегія "енергозберігання" допомагала вижити у голодні часи, коли  їжі було обмаль. Але сьогодні вона не несе нам користі, а призводить до ожиріння та метаболічного синдрому.

Кожна десята передчасна смерть у світі пов’язана із сидячою поведінкою. Про це пише Journal of Epidemiology & Community Health. Довгосидіння загрожує хворобами серця, розвитком діабету та раку. 

В першу чергу страждають ті, хто взагалі не займається спортом або приділяє фізичним вправам занадто мало часу. Як виявилося, 30% дорослих британців у робочі дні проводять шість і більше годин не підіймаючись із крісла. А на вихідних під час відпочинку вдома цей показник зростає до 37%. У 2015 році компанія Your Feet Britain провела опитування, яке показало значний недолік рухової активності у 2000 респондентів:

Достатній рівень фізичної активності означає досягнення 150 хвилин фізичної активності середньої або помірної інтенсивності на тиждень або 75 хвилин фізичної активності високої інтенсивності на тиждень.

Найкращий спосіб стимулювати фізичну активність – це зробити її приємною.  Сформуйте оточення таким чином, щоб воно сприяло рухливості. І найголовніше: займайтеся спортом або активно відпочивайте З ЗАДОВОЛЕННЯМ!!!

Вибирайте види фізичної активності, які вам подобаються.

Ще декілька корисних порад для подолання «довгосидозу» на шляху до здоров’я:

2) Зробіть сидіння менш травмуючим для тіла – подбайте про ергономіку робочого місця, оптимізуйте свою поставу та сидіть на стільці правильно, використовуючи навички динамічного сидіння, також спробуйте різні види стільців для активного сидіння й частіше змінюйте позу

3) Збільшуйте рухову активність на роботі – робіть фітбрейки з колегами , для фізичного та емоційного відпочинку використовуйте офісні ігри – дартс, баланс-борд або настольний теніс, розмовляйте по телефону та проводьте зустрічі «на ногах» (ми вже писали для вас статтю про «walking meeting»)

4) Збільшуйте рухову активність у повсякденному житті – замість пасивного відпочинку вибирайте активний: спробуйте нове хобі, займайтеся спортом та фітнесом, більше гуляйте з дітьми та піклуйтеся про тих, хто потребує допомоги.